Vishay PR01000105608JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.28%
Stock
51,537
Authorized Distributors
6
Resistance
5.6 Ω
5.6 Ω
5.6 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSF1JT5R60
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.6ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-5R6
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 5.6Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
描述
Res Metal Film 5.6 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 5.6Ohm ±250ppm/C
RESISTOR, 5.6 OHMS, 1 W @ +70 C, +/- 5%, 350 VDC (MAX.), AXIAL LEADED, CERAMIC
PR01 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 5.6 kOhm 1 W ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Resistor
Resistor Axial metal film 1W 5R6
RS APAC
RESISTOR, METAL FILM, 5.6 OHM, 1 W, ± 5%; RESISTOR, METAL FILM, 5.6 OHM, 1 W, ± 5%; Resistance:5.6ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded