Vishay PR02000203600JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 360ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.00%
Stock
17,108
Authorized Distributors
6
Resistance
360 Ω
360 Ω
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP7-1879352-4
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 360ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT330R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT330R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 330ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-390R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 360 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL T/R Automotive AEC-Q200
PR02 Series Ø3.9 x 10 mm 2 W 360 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR02 0.154Diax0.394L 3.90mmx10.00mm 2W 360Ohm ±250ppm/C
Resistor;Metal Film;Res 360 Ohms;Pwr-Rtg 2 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR02000203600JR500
RESISTOR, METAL FILM, 360OHM, 2W, 5%; Resistance:360ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Series:PR02; No. of Pins:2