Vishay PR02000203600JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 360ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
+56.44%
Stock
5,655
Resistance
360 Ω
360 Ω
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 360ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT360R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 360ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT390R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 390ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT330R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 360 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
RES MTLFLM 360R OHM 2W 5% A1
PR02 5% A1 360R
Resistor 2W 360Ohm 5 %
360¦¸ ¡À5% 2W ¡À250ppm/¡æ 12mm