Vishay PR02000202400JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 240ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.02%
Stock
85,217
Authorized Distributors
6
Resistance
240 Ω
240 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 240ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT240R
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 240Ohm 2W
TE Connectivity / AMP7-1879352-0
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 240ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JB240R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 240ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 240ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 240 OHMS;PWR-RTG 2 W;TOL 5%;AXIAL;CERAMIC HOUSED;CUTTAPE
Res Metal Film 240 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
Metal Film Resistor, 240 Ohm, 2 W, 5% Resistance240Ohm, tape/reel
RESISTOR, METAL FILM, 240 OHM, 2 W, ± 5%; RESISTOR, METAL FILM, 240 OHM, 2 W, ± 5%; Resistance:240ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded