Vishay PR02000202400JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 240ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
20,000
Authorized Distributors
6
Resistance
240 Ω
240 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF2JT240R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 240Ohm 2W
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 240ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 240ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT240R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 240Ohm 1W
Stackpole ElectronicsRSMF3JT240R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 240ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 220ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 240 Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 Ammo
RES MTLFLM 240R OHM 2W 5% A1
PR02 5% A1 240R
Resistor 2W 240Ohm 5 %
240 OHM 5% 2W