Vishay PR02000201101JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
+52.21%
Stock
78,970
Authorized Distributors
6
Resistance
1.1 kΩ
1.1 kΩ
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-08-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSF2JT1K00
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 1kOhm 2W
Stackpole ElectronicsRSMF2JT1K00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623929-5
Fixed Resistor, Carbon Film, 2W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1625890-0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ1K2
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1200ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 1.1K Ohm 5% 2W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 Ammo
RES MTLFLM 1K1 OHM 2W 5% A1
PR02 5% A1 1K1
Resistor 2W 1.1kOhm 5 %
1.1K¦¸ ¡À5% 2W ¡À250ppm/¡æ 12mm
PR02 1,1K 5% 2W TK250 0411