Vishay PR01000106800JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 680ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.93%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
680 Ω
680 Ω
680 Ω
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP8-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 680ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 680ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP8-1879350-4
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 620ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1879228-1
Res Thin Film 680 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Stackpole ElectronicsRSMF3JT680R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 680ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 620ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 680 OHMS;PWR-RTG 1 W;TOL 5%;AXIAL;CERAMIC HOUSED;CUTTAPE
Res Metal Film 680 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
PR01 Series Ø2.5 x 8 mm 1 W 680 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 680Ohm ±250ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 680 OHM, 1 W, ± 5%; RESISTOR, METAL FILM, 680 OHM, 1 W, ± 5%; Resistance:680ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded