Vishay PR01000106800JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 680ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
X-ON
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
680 Ω
680 Ω
680 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSF1JT680R
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 680Ohm 1W
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 680ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT620R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 620ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity1879228-1
Res Thin Film 680 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
TE Connectivity / AMP8-1879354-1
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 680ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 620ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Metal Film Resistors 680Ω 1W ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
Res Metal Film 680 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Ammo Automotive AEC-Q200
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 680OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 680Ohm ±250ppm/C
Vishay PR01000106800JA100 680r 5% Metal Film Resistor - Pack of 10