Vishay PR01000105603JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 560000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
19,541
Authorized Distributors
6
Resistance
560 kΩ
560 kΩ
560 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 560000ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 560000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 560K, 0.25W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay VR25000005603JA100
Stackpole ElectronicsCF14JT560K
Axial FIXED RESISTOR CF 0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm 0.25W 1/4W 560kOhm 0/ -850ppm/C
Stackpole ElectronicsCF14JB560K
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 560000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -850,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT510K
Axial FIXED RESISTOR CF 0.091Diax0.236L 2.30mmx6.00mm 0.25W 1/4W 510kOhm 0/ -850ppm/C
描述
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 560KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Res Metal Film 560K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
Conformal Through Hole Resistor 5% 250ppm/C 560kOhm 1W