Vishay PR01000105602JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 56000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.45%
Stock
89,610
Resistance
56 kΩ
56 kΩ
56 kΩ
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 56000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 51000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ56K
Through Hole Resistor, Rox Series, 56 Kohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX3SJ56K
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 56kOhm 3W
TE Connectivity6-1625890-0
Through Hole Resistor, Rox Series, 56 Kohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Yageo GroupCFR-25JT-52-56K
CFR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% -350/ +500ppm/C 56kOhm 0.25W 1/4W
描述
Res, 56K, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000105602JA100
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 56KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 56kOhm ±250ppm/C
PR01 Series 0207 56 kOhm ±5% 1 W ±250 ppm/K Power Metal Film Lead Resistor
Res Metal Film 56K Ohm 5% 1W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack