Vishay PR01000105109JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Farnell
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Stock
28,679
Resistance
51 Ω
51 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT51R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT56R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ56R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ47R
Through Hole Resistor, Rox Series, 47 Ohm, 1 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 51 OHMS;PWR-RTG 1 W;TOL 5%;AXIAL;CERAMIC HOUSED;CUT TAPE
Res Metal Film 51 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 51 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 51Ohm ±250ppm/C
Resistor Axial metal film 1W R51
RS APAC
RESISTOR, METAL FILM, 51OHM, 1W, 5%; Resistance:51ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Series:5073; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes