Vishay PR01000105109JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.26%
Stock
30,594
Resistance
51 Ω
51 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT51R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT56R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 56ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 51ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 51 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 51OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Res, 51Ohm, 5%, 1W, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000105109JA100