Vishay PR01000105102JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 51000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
element14 APAC
Newark
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
11,266
Authorized Distributors
6
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP3-1879351-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 51000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 56000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupRSF100JB-73-47K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
PR01 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±250ppm/C 51kOhm 1W
Metal Film Resistors 51kΩ 1W ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 51 kOhm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
RESISTOR, 51 KILOOHMS KILOOHMS, 1 W @ +70 C, +/- 5%, 350 VDC (MAX.), CERAMIC
RESISTOR, METAL FILM, 51 KOHM, 1 W, ± 5%; RESISTOR, METAL FILM, 51 KOHM, 1 W, ± 5%; Resistance:51kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded