Vishay PR01000105102JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 51000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.42%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
11,266
Authorized Distributors
6
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 51000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT47K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT47K0
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT47K0
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 47kOhm 2W
描述
Res Metal Film 51K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 51KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Conformal Through Hole Resistor 5% 250ppm/C 51kOhm 1W
Resistor Dimensions body ø x L: 2.5 x 8.5 mm Resistance technical notation: 51K Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 51 kOhm