Vishay PR01000103309JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
element14 APAC
Newark
X-ON
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP5-1879350-3
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176081-4
TE CONNECTIVITY EP1WS33RJ Through Hole Resistor, 33 ohm, 500 V, Axial Leaded, 1 W,5%, EP Series
TE Connectivity2176081-4
Yageo GroupKNP100JR-52-33R
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 33ohm, 5.74V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 33 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
PR01 Series Ø2.5 x 8 mm 1 W 33 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Resistor;Metal Film;Res 33 Ohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR01000103309JR500
Resistor Axial metal film 1W R33
RS APAC
RES MTLFLM 33 OHM 5% 1W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, METAL FILM, 33OHM, 1W, 5%; Resistance:33ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Series:5073; Temperature Coefficient:± 250ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes
METAL FILM RESISTOR, 33 OHM, 1 W, 5%; Re; METAL FILM RESISTOR, 33 OHM, 1 W, 5%; Resistance: 33ohm; Product Range: PR01 Series; Power Rating: 1W; Resistance Toleran; Available until stocks are exhausted Alternative available