Vishay PR01000103309JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT33R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ33R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 33ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT30R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 30ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 33ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1624246-8
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 33R, 1W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay PR01000103309JA100
Res Metal Film 33 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 Ammo
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 33OHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 33Ohm ±250ppm/C
Vishay PR01000103309JA100 33r 5% Metal Film Resistor Box 1000
Resistor Dimensions body ø x L: 2.5 x 8.5 mm Resistance technical notation: 33R Temperature range: -55 ... 155 °C Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 1 W Rated voltage: 350 V Resistance: 33 Ohm