Vishay PR01000103000JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Farnell
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
89,336
Authorized Distributors
6
Resistance
300 Ω
300 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSMF1JT330R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ270R
ROX Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 270Ohm 1W
TE ConnectivityCFR100J330R
Fixed Resistor, Thin Film, 1W, 330ohm, 500V, 5% +/-Tol, -450, 0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ270R
Yageo GroupRSF100JT-73-330R
RSF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±300ppm/C 330Ohm 1W
描述
Res Metal Film 300 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 300Ohm ±250ppm/C
RESISTOR, 300 OHMS, 1 W @ +70 C, +/- 5%, 350 VDC (MAX.), AXIAL LEADED, CERAMIC
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 300 Ohm ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 300 OHM, 1W, 5%, F
RESISTOR, METAL FILM, 300 OHM, 1 W, ± 5%; Resistance:300ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Termination Type:Axial Leaded