Vishay PR01000103000JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.45%
Stock
2,574
Authorized Distributors
4
Resistance
300 Ω
300 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 300ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 300ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT300R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 300ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT300R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 270ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT330R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 300 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo
RES MTLFLM 300R OHM 1W 5% A1
PR01 5% A1 300R
Resistor 1W 300Ohm 5 %
300¦¸ ¡À5% 1W ¡À250ppm/¡æ 8mm*2.5mm