Vishay PR01000101803JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 180000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
X-ON
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-81.50%
Stock
42,876
Resistance
180 kΩ
180 kΩ
180 kΩ
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
TE ConnectivityROX1SJ180K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 180000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT180K
Res Carbon Film 180K Ohm 5% 1/4W -850ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Stackpole ElectronicsCF18JT180K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 180kOhm 0.125W 1/8W
Stackpole ElectronicsCF12JT180K
Res Carbon Film 180K Ohm 5% 0.5W(1/2W) -850ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL T/R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 180000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 180000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
PR01 SERIES AXIAL METAL FILM RESISTOR 180KOHMS +/-5% 1W +/-250PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 180kOhm ±250ppm/C
Res Metal Film 180K Ohm 5% 1W ±250ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack