Vishay MBB02070C1803FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 180000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
TME
Burklin Elektronik
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.23%
Stock
55,421
Authorized Distributors
6
Resistance
180 kΩ
180 kΩ
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupMF0207FTE52-180K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 180000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 180000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-182K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 182000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 162000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD182K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 26.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 180K, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C1803FCT00
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 180KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 180kOhm ±50ppm/C
Res Thin Film 180K Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack