Vishay PR01000101003JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
+24.25%
Stock
77,867
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSF1JT100K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT100K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 100000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1625892-8
Resistor, Metal Oxide, Res 100 Kilohms, Pwr-Rtg 3 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX3SJ100K
TE ConnectivityROX1SJ100K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 100000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT100K
Res Carbon Film 100K Ohm 5% 0.25W(1/4W) -850ppm/C to 0ppm/C Conformal Coated AXL T/R
描述
PR01 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±250ppm/C 100kOhm 1W
Metal Film Resistors 100kΩ 1W ±250ppm/℃ ±5% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 100 kOhm ±5% ±250ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Res Metal Film 100K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack