Vishay PR01000101003JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
77,742
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRSF1JT100K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT100K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623925-1
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 100 Kohm, 1 W, - 5%, 500 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 100000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM, RES 100 KILOHMS, PWR-RTG 1 W, TOL 5%,AXIAL, CERAMIC HOUSED
Res Metal Film 100K Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 100 kOhm ±5% ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 100kOhm 卤250ppm/C
RES MTLFLM 100K OHM 5% 1W 250PPM/ C AXL TH
RESISTOR, METAL FILM, 100 KOHM, 1 W, ± 5; RESISTOR, METAL FILM, 100 KOHM, 1 W, ± 5%; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded