Vishay MRS25000C2499FC100
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 24.9Ohm 0.6W
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
TME
Stock
2,279
Resistance
24.9 Ω
24.9 Ω
24.9 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 24.9ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F24R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 24ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 27ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 24ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 24.9 OHM 0.6W 1% AXIAL