Vishay MBB02070C2709FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 27ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页7 年前
TME
Burklin Elektronik
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.77%
Stock
50,514
Authorized Distributors
6
Resistance
27 Ω
27 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 27ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 27ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 27.4ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-27R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 27ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD27R4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27.4ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT27R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 27ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res, 27R, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MBB02070C2709FCT00
MBB Series 0.6 W 27 Ohm ± 1 % ±50 ppm/K Axial Metal Film Leaded Resistor
Res Thin Film 27 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 27Ohm ±50ppm/C