Vishay MMU01020C6802FB000
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 68000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
40,000
Authorized Distributors
1
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
Case/Package
0805
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
300 mW
300 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRT0805FRE0768KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 68000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 68K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0805FRE0761K9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 61900ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805FRE0762KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 62000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 62000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF6802V
Res Thick Film 0805 68K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
MMU0102 -50 1% BL 68,0K RoHSconf
MMU 0102-50 1% B0 68K