KOA Speer SG73P2ATTD6202F
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 62000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.71%
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERJP6WF6202V
Res Thick Film 0805 62K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P6WF6802V
Res Thick Film 0805 68K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF6202V
Res Thick Film 0805 62K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 62000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-0762KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 62kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-0762KL
Res Thick Film 0805 62K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
SG73P FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 62kOhm 0.25W 1/4W
Res, 62K, 1%, 0.25W, 0805 Rohs Compliant: Yes |Koa SG73P2ATTD6202F
RES, 62K, 1%, 0.25W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 62kohm; Product Range: SG73P Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tole