Vishay MMU01020C2211FB300
Res Thin Film 0805 2.21K Ohm 1% 1/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-88.56%
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,000
Authorized Distributors
6
Resistance
2.21 kΩ
2.21 kΩ
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
300 mW
300 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Res Thin Film 0204(1406) 2.21K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 52.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 2kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
KOA SpeerMFS1/4CC2001F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 2210ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
Res, 2K21, 1%, 0.3W, 0102, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MMU01020C2211FB300
SMD Resistor Temperature range: -55 ... 125 °C Housing type: 0102 Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 200 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 2.21 kOhm