Vishay SMM02040C2001FB300
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 2kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页4 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.13%
备用零件
Price @ 1000
Stock
57,040
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
1406
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 1800ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
KOA SpeerMFS1/4CC2001F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Thin Film 0204(1406) 2K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
MELF 0204 FIXED RESISTOR SMM0204 0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm 0.25W 1/4W 2kOhm ±50ppm/C
Resistor, metal Film,2Kohms,200Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc |Vishay SMM02040C2001FB300
SMM Series 0204 0.25 W 2 kO ±1% ±50 ppm/K Melf Thin Film Resistor
Resistor Type = Thin Film / Resistance kOhm = 2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 400 / Body Length mm = 3.6 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 1.4 / Body Width mm = 1.4 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0204