Vishay MCT0603MD1000BP100
Res Thin Film 0603 100 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页4 年前
Datasheet9 页10 年前
Upverter
element14 APAC
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB101V
Res Thin Film 0603 100 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD07100RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA-3AEB111V
Res Thin Film 0603 110 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 100ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 100OHM +/-0.1% 0.1W +/-25PPM/DEGC
RESISTOR, 0603, 25PPM, 100R; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 25ppm/K; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 0603, 25PPM, 100R; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 25ppm/K; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); External Depth:0.85mm; External Length / Height:0.45mm; External Width:1.55mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0603; Series:MCT AT