Vishay MCT06030D1000BP100
Res Thin Film 0603 100 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
下载
Ultra Librarian
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB101V
Res Thin Film 0603 100 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD07100RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AEB111V
Res Thin Film 0603 110 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB910V
Res Thin Film 0603 91 Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD07110RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 110Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 100ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0603 / 100 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
Res, 100R, 0.1%, 0.1W, 0603, Thin Film Rohs Compliant: Yes |Vishay MCT06030D1000BP100
MCT Series 0603 0.1 W 100 Ohm ±0.1 % ±25 ppm/K SMT Thin Film Chip Resistor
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 0603 CASE 100OHM +/-0.1% 0.1W +/-25PPM/DEGC