Vishay MCT06030D6491BP100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 6490ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页4 年前
Upverter
Garrett
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Resistance
6.49 kΩ
6.49 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB6491V
Res Thin Film 0603 6.49K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD076K49L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 6.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS