Vishay MBB02070C1005FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
3 个月趋势:
-3.69%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
43,843
Authorized Distributors
6
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
10 MΩ
Case/Package
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 9100000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNV14FAL10M0
Axial FIXED RESISTOR RNV 0.094Diax0.236L 2.40mmx6.00mm 0.25W 1/4W 10MOhm ±200ppm/C
Stackpole ElectronicsCF18JT10M0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 10MOhm 0.125W 1/8W
Stackpole ElectronicsCF12JT10M0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -1500ppm/C 10MOhm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1e+07ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 10MOhm ±50ppm/C
Res Thin Film 10M Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Medical T/R
BCC MF RES 0.6W 10M 1% T/R 2.5X6.350PPM
10M¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm