Vishay MBB02070C1005FCT00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet15 页7 年前
Burklin Elektronik
SOS electronic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+137%
Stock
52,489
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
10 MΩ
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD10M0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FBD10M0
Axial FIXED RESISTOR VR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.25W 1/4W 10MOhm 卤200ppm/C
VR25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 10MOhm 0.25W 1/4W
TE ConnectivityCFR50J10M
Res Carbon Film 10M Ohm 5% 0.5W(1/2W) -1500ppm/C to 0ppm/C AXL Ammo
描述
MBB0207 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 10MOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
MBB Series 0207 10 MOhm 0.6 W ±1% ±50 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Res Thin Film 10M Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Ammo Pack
Axial FIXED RESISTOR MBB/SMA 0207 - Professional 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 10MOhm ±50ppm/C