Vishay ILSB0805ERR27K
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay ILSB0805ERR27K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,564
Authorized Distributors
3
Inductance
270 nH
270 nH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
250 mA
250 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
500 mΩ
500 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 250mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
TAIYO YUDENLK2125R27K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.27uH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 0.25A 0.35Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.27uH 10% 25MHz 30Q-Factor Ferrite 0.25A 0.4Ohm DCR 1206 T/R
Inductor RF Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 250mA 350mOhm DCR 0805
描述
25MHz 173MHz 250mA 20@25MHz 270nH 500m¦¸ ¡À10% 0805 2mm*1.25mm*1.1mm
ILSB-0805 0805 (2012Metric) 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 270nH
FIXED IND 270NH 250MA 500MOHM SM
High Current Inductors 0.27uH 10%