Murata LQM21NNR27K10D
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 2012/0805
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页14 年前
Datasheet2 页17 年前
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.55%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQM21NNR27K10D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
SnapEDA
下载
TraceParts
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENLK2125R27K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.27uH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 0.25A 0.35Ohm DCR 0805 T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 250mA 0805 T/R
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.27uH 10% 25MHz 30Q-Factor Ferrite 0.25A 0.4Ohm DCR 1206 T/R
Inductor RF Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 250mA 350mOhm DCR 0805
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
描述
Fixed Inductor 0805 270nH ±10% 250mA 420mΩ 200MHz 20@25MHz
Inductor, 270Nh, 200Mhz, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata LQM21NNR27K10D
LQM Series 0805 0.27 uH ±10% Tol. 250 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
INDUCTOR, 270NH, 200MHZ, 0805; Available until stocks are exhausted
Inductor General Purpose Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 250mA 420mOhm DCR 0805 Paper T/R