Vishay HVR2500001004FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页2 年前
Farnell
element14 APAC
HQonline
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
70,000
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRNV14FAL1M00
Stackpole ElectronicsRNV14FAL910K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 910000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC1M00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1100000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-953K
953 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Yageo GroupMFR-25FBF52-909K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 909000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 1M Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Metal Film Resistors 1MΩ 250mW ±200ppm/℃ ±1% Plugin,D2.5xL6.5mm Through Hole Resistors ROHS
HVR Series Ø2.5 x 6.5 mm 0.25 W 1 MO ±1% ±200 ppm/K Axial Metal Film Resistor
Axial FIXED RESISTOR HVR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.25W 1/4W 1MOhm ±200ppm/C
Res Metal Film 1M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Ceramic AXL T/R
RESISTOR, METAL FILM, 1MOHM, 1%; Resista; RESISTOR, METAL FILM, 1MOHM, 1%; Resistance:1Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:1.6kV; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Series:HVR