Vishay HVR2500001004FA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
70,000
Authorized Distributors
2
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
HIGH VOLTAGE RES 1M0 OHM 1/4W 1% A5
Hvr25 1% A5 1M0 Rohs Compliant: Yes
HVR25 1% A5 1M0