Vishay GDZ8V2B-HE3-08
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount Zener Diode 500nA @ 5V 200mW 8.2V 30Ohm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,383
Authorized Distributors
3
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-323-2
SOD-323-2
Zener Voltage
8.2 V
8.2 V
Tolerance
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
30 Ω
30 Ω
Max Reverse Leakage Current
500 nA
500 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-10-01
LTD Date2026-04-01
相关零件
Diodes Inc.UDZ8V2B-7
Zener Diode, 8.2V V(Z), 2.08%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.UDZ7V5B-7
Zener Diode, 7.5V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. UDZ7V5B-7
Diodes Inc.UDZ9V1B-7
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323 / Zener Diode 9.1 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
描述
Zener Diode Sod323 |Vishay GDZ8V2B-HE3-08
2% 500nA 8.2V 30¦¸ 200mW SOD-323 2.85mm*1.5mm*1.15mm