Vishay CW02B6K800JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 6800ohm, 142.829V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
756
Authorized Distributors
5
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6800ohm, 184.391V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 6200ohm, 124.499V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE116K8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 6800ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE156K8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 6800ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623730-5
Through Hole Wirewound Resistor, Sbc Series, 6.8 Kohm, 4 W, - 5%, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
描述
RESISTOR;WIREWOUND;RES 6.8 KILOHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;BULK
CW-2B 6.8K 5% E12 e3
6.8K¦¸ ¡À5% 3W ¡À30ppm/¡æ 15.8mm
6.8K OHM 5% 3W