Vishay CW02B390R0JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 390ohm, 34.205V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
New Yorker Electronics
Farnell
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
390 Ω
390 Ω
390 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Ohmite23J390E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 390ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J400E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 400ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623746-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 390ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite43J390E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 390ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF3JT390R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 390ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP7-1879354-5
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 390ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 390 OHM 3.75W 5% AXIAL
RESISTOR, WIREWOUND, 390 OHM, 3W, 5%
CW-2B 390 5% E70 e3
RESISTOR, WIREWOUND, 390OHM, 3W, 5%; Res; RESISTOR, WIREWOUND, 390OHM, 3W, 5%; Resistance:390ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Resistor Element Material:Ceramic; Body Material:Ceramic; Filter Terminals:Axial Leaded