Vishay CW02B390R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 390ohm, 34.205V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.60%
Stock
474
Authorized Distributors
6
Resistance
390 Ω
390 Ω
Case/Package
Conformal
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 400ohm, 34.641V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ390R
TE Connectivity 4-1625892-4 Metal film resistor 390 Ω Axial lead 3 W 5%
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 390ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 390ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J390R
Res Carbon Film 390 Ohm 5% 1/3W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE ConnectivityROX1SJ390R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 390ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 390OHMS +/-5% 3.75W +/-30PPM/DEGC
CW-2B 390 5% E12 e3
390¦¸ ¡À5% 3W ¡À30ppm/¡æ 15.8mm
390 OHM 5% 3W