Vishay CW02B30R00JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 30ohm, 9.4868V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页10 年前
Datasheet3 页10 年前
element14 APAC
Stock
2,560
Authorized Distributors
4
Resistance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-04-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite23J30RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 30ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J30R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 30ohm, 135V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite93J30R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 30ohm, 200V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 30ohm, 12.2474V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 30ohm, 17.321V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
VISHAY CW02B30R00JE12HE RESISTOR, WIREWOUND, 30R, 5%, AXIAL
Res Power Wirewound 30 Ohm ±5% 3W ±30ppm/°C Conformal Bulk
Avnet Japan
RESISTOR, WIREWOUND, 30R, 5%, AXIAL; Resistance:30ohm; Product Range:CW High Energy Series; Power Rating:3.75W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound RoHS Compliant: Yes