Vishay ALSR0530R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 30ohm, 12.2474V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
30 Ω
30 Ω
30 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite25J30RE
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 30Ohm 5W
Ohmite25J30R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 30ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 30ohm, 9.4868V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J30RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 30ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 30ohm, 17.3205V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 30 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RES 30 OHM 5W 5% AXIAL
ALSR05 30 5% E12 e3