Vishay CW02B1R000JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.732V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页12 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.59%
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,565
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1ohm, 1.581V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.236V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW51R0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623724-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø 4.78 x 14.27 mm 3 W 1 Ohm ±50 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm 3.75W 1Ohm ±50ppm/C
WIREWOUND RESISTOR, 1 OHM, 3W, 5%; Resis; WIREWOUND RESISTOR, 1 OHM, 3W, 5%; Resistance: 1ohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating: -; R