Vishay CW02B1R000JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.732V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页9 年前
Datasheet3 页11 年前
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.72%
备用零件
Price @ 1000
Stock
28,805
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1ohm, 1.581V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 3.162V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW51R0J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Resistor; Wirewound; Res 1 Ohms; Pwr-Rtg 3W; Tol 5%; Axial; Bulk
CW Series 1 Ohm 3.75 W ±5 % ±50 ppm/°C Through Hole Wirewound Resistor
RESISTOR, WIREWOUND, 1OHM, 3W, 5%; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Body Material:Ceramic; Filter Terminals:Axial Leaded