Vishay CW02B1K500JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1500ohm, 67.082V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.65%
Stock
6,216
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
TE Connectivity1-2176082-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1500ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-2176079-4
Through Hole Wirewound Resistor, EP Series, 1.5 kohm, 3 W, - 5%, 500 V, Axial Leaded
Ohmite43J1K5
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1500ohm, 200V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE61K5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1500ohm, 38.7298V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteTUM5J1K5E
Fixed Resistor, Metal Oxide, 5W, 1500ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm 3W 1.5kOhm ±30ppm/C
Res Wirewound 1.5K Ohm 5% 3W ±30ppm/C Silicone AXL T/R
WIREWOUND RESISTOR, 1.5KOHM, 3W, 5%; Res; WIREWOUND RESISTOR, 1.5KOHM, 3W, 5%; Resistance: 1.5kohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating