Vishay AC01000001501JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1500ohm, 38.7298V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页5 年前
Datasheet9 页9 年前
Datasheet9 页12 年前
IHS
HQonline
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.61%
供应链
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1500ohm, 77.4597V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT1K50
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1500ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity1623730-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1500ohm, 77.4597V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1500ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-2176082-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1500ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP5WS1K5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1500ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 1.5K Ohm 5% 1W 100ppm/C to 180ppm/C Cement AXL Ammo
AC Series Ø4.3 x 11 mm 1W 1.5 kOhm ±5% 100/180 ppm/K Cemented Wirewound Resistor
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 1.5kOhms 100/ +180ppm/C