Vishay CW010560R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 560ohm, 74.833V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Future Electronics
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
80
Authorized Distributors
4
Resistance
560 Ω
560 Ω
560 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J560
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 560ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite25J560E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 560ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J560E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 560ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 600ohm, 77.4597V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 510ohm, 71.414V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø 9.52 x 45.24 mm 10 W 560 Ohm ±30ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
RESISTOR;WIREWOUND;RES 560 OHMS;PWR-RTG 10 W;TOL 5%;AXIAL;BULK
RES 560 OHM 13W 5% AXIAL
CW-10 560 5% E12 e3