Vishay CW0103K300JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 3300ohm, 181.659V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
element14 APAC
New Yorker Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.56%
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,019
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
TE Connectivity1-1623728-8
Res, 3K3, 11W, Axial, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity 1-1623728-8
TE Connectivity1-1623728-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3300ohm, 128.452V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE63K3J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3300ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
3.3 kOhms ±5% 13W Through Hole Axial Moisture Resistant Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 10W 3.3kOhm ±30ppm/C
Wirewound Resistors 3.3kΩ 13W ±30ppm/℃ ±5% Plugin,D9.5xL45.2mm Through Hole Resistors ROHS
Res Wirewound 3.3K Ohm 5% 10W ±30ppm/°C Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Power Resistor; Power Rating:10W; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes