Vishay CW0053K300JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3300ohm, 128.452V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.71%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,715
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 3300ohm, 114.891V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3600ohm, 134.164V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3000ohm, 122.474V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE43K3J
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 3300ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE43K3J
TE Connectivity1-1623782-9
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 3300ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
描述
RES WIREWOUND 3.3K OHM 5W 5% HI-TEMP SIL AXIAL
RESISTOR WIREWOUND, 3.3KOHM, 5W, 5%
3.3K¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 25.4mm
Power Resistor; Power Rating:5W; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes